Do grupy okularów specjalistycznych zaliczamy między innymi:

 

Okulary do makijażu

Po 40 roku życia zaczynają pojawiać się kłopoty z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości. Wtedy też kobiety często rezygnują z robienia makijażu, ponieważ nie potrafią dobrze zobaczyć swojego oka. Dzięki okularom do robienia makijażu dobrze widać oko, które należy umalować - wystarczy jedynie przesunąć soczewkę zamontowaną na specjalnym ruchomym zawiasie. Dodatkowy magnes przytrzymuje szkła na swoim miejscu.

1_1

 

 

sport_1

Okulary do pływania

Okulary do pływania korekcyjne są dobrą alternatywą zarówno dla osób noszących tradycyjne okulary, jak i szkła kontaktowe. Okulary takie zapobiegają wlewaniu się wody do oka przez co można uniknąć zapalenia spojówki ( może ono nastąpić pływając jedynie w soczewkach kontaktowych).

 

 

Okulary spawalnicze

Wszystkie okulary i gogle spawalnicze posiadają poliwęglanowe szybki zapewniające ochronę zarówno przed odpryskami, jak i przed promieniowaniem UV, IR i oślepieniem.

sport_2

 

 

sport_3

Okulary sportowe

Duży stopień zakrzywienia oprawy występujący w okularach sportowych sprawia, że oś optyczna soczewki okularowej nie pokrywa się z osią widzenia. Dla użytkownika okularów oznacza to, że jego oczy korzystają z innej korekcji niż zamierzona. Z tego powodu okulary sportowe korekcyjne odznaczają się wyjątkową konstrukcją soczewki okularowej. Do ich projektowania wykorzystuje się technologie free form, która dzięki użyciu specjalistycznego oprogramowania analizującego przebieg promieni światła buduje punkt po punkcie krzywiznę soczewki.