10 powodów aby zbadać swój wzrok

 

Oczy to okno, przez które okulista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia i odkryć wiele wczesnych symptomów i chorób „nie-okulistycznych”, takich jak bóle głowy, nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu, cukrzyca czy stwardnienie rozsiane

 

Oto 10 ważnych powodów dla których należy poddawać się regularnym kontrolom oczu i wzroku.

 1. Wzrok to nasz najważniejszy zmysł. Warto o niego dbać. Wystarczy zamknąć oczy, aby przekonać się jak ciężkie byłoby nasze życie w ciemności.
 2. Wady wzroku nie bolą i często młodzi ludzie „wyostrzają” wzrok wysiłkiem akomodacyjnym, co skutkuje szybszym męczeniem się, gorszą koncentracją, niechęcią do czytania, gorszymi wynikami w nauce.
 3. Ciężkie choroby wzroku, takie jak zaćma, jaskra i inne rozwijają się długo bez widocznych dla nas objawów. Tylko specjalista wykonując badanie może określić poziom rozwoju choroby. Niestety choroby oczu w większości przypadków nie bolą, tak jak np. choroby uzębienia.
 4. Okulista badając np. dno oka może dostrzec wczesne objawy chorób „nie-okulistycznych”, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu, stwardnienie rozsiane.
 5. Nie wykryte odpowiednio wcześnie wady wzroku u dzieci, mogą doprowadzić do zeza i zaburzeń widzenia przestrzennego.
 6. Im szybciej zostanie wykryta choroba oczu, tym większe są szanse na wyleczenie.
 7. Nie wykryta lub nie skorygowana wada wzroku u kierowcy może skutkować zagrożeniem życia i zdrowia swojego i innych ludzi.
 8. Nie wykryta lub nie skorygowana wada wzroku jest pierwszym powodem problemów podczas pracy przy komputerze.
 9. Dobre widzenie, to poprawa jakości życia w każdych warunkach, dla młodych i starszych.
 10. Jeśli boisz się, że będziesz musiał/a nosić okulary, to wiedz że specjalista może dobrać ci nowoczesne soczewki kontaktowe. Mogą korygować zdecydowaną większość wad wzroku, łącznie z astygmatyzmem. Soczewki mogą być noszone wymiennie z okularami.

W naszym salonie macie Państwo możliwość skorzystania z wizyty u okulistów i optometrystów, a także przeprowadzenia wszystkich badań w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania te obejmują:

 • komputerowe badanie wzroku
 • komputerowe badanie ciśnienia śródgałkowego
 • komputerowe badanie pola widzenia
 • badanie dna oka
 • badania dla kierowców
 • leczenie chorób oczu