Najlepszym źródłem informacji na temat pielęgnacji soczewek jest Twój specjalista.

 

Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia oczu. Na soczewkach kontaktowych gromadzą się osady lipidowo-białkowe, które mogą stać się pożywką dla bakterii. Dlatego czyść i dezynfekuj swoje soczewek po każdym ich zdjęciu. W tym celu używaj wyłącznie płynów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Użycie niewłaściwych środków może spowodować podrażnienie oczu. Zawsze czytaj ulotkę dołączoną do opakowania płynu, na której znajduje się instrukcja dotycząca jego stosowania. Poniżej również znajdziesz cenne wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji soczewek.

Masoko_32


ZALECENIA:
• zanim dotkniesz soczewek, umyj ręce delikatnym mydłem i osusz je nie pozostawiającym kłaczków ręcznikiem
• zakładaj i wyjmuj soczewki w tej samej kolejności (lewa, a następnie prawa lub odwrotnie), aby uniknąć ich pomylenia
• oczyść, wypłucz i zdezynfekuj soczewki po każdym ich wyjęciu stosując się do zaleceń swojego specjalisty
• trzymaj butelkę z płynem do pielęgnacji soczewek zamkniętą
• codziennie myj pojemnik na soczewki kontaktowe
• wymieniaj pojemnik na soczewki co trzy miesiące
• zdejmij soczewki przed pływaniem


UWAGA:
• nie pozwól na kontakt soczewek z mydłem, kosmetykami oraz innymi substancjami
• nie noś soczewek kontaktowych przez okres dłuższy od okresu zalecanego przez specjalistę
• nie pozwól na styczność czubka butelki z płynem z jakąkolwiek inną powierzchnią, włącznie z Twoim palcem lub z soczewkami kontaktowymi
• nie używaj ponownie starego płynu do pielęgnacji soczewek i nie dodawaj nowego płynu do pojemnika zawierającego stary płyn
• nie używaj płynu do pielęgnacji soczewek po upływie daty ważności zamieszczonej na butelce

 

Rekomendowane przez Firmę Masoko produkty

do przechowywania, czyszczenia i dezynfekcji soczewek :

 

Masoko_33

Opti-Free 300 ml to wielofunkcyjny płyn do soczewek firmy Alcon. Płyn bazuje na opatentowanym systemie Tearglyde, który pozwala na efektywną regenerację i utrzymanie optymalnej wilgotności naszych soczewek przez długi czas. Płyn dokładnie usuwa szkodliwe bakterie i osady białkowe z powierzchni soczewek, skutecznie dezynfekuje, nie podrażniając przy tym naszych oczu. Jest niezastąpiony, gdy chodzi o bezpieczne przechowywanie soczewek. Nie wymaga mechanicznego czyszczenia soczewek , co znacznie ułatwia ich codzienną pielęgnację. Ze względu na swoje delikatne działanie preparat nadaje się doskonale do oczu wrażliwych. Płynu możemy używać przez okres sześciu miesięcy od otwarcia opakowania.

   

Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek ReNu Multiplus 360 ml wyprodukowany przez znaną firmę Bausch&Lomb pozwala na kompleksową pielęgnację soczewek bez konieczności stosowania dodatkowych preparatów. Płyn zawiera aktywne składniki, takie jak hydranate czy dymed, które gwarantują jego skuteczne działanie w każdych warunkach.
Pomaga usunąć już istniejące osady białkowe, ale także zapobiega powstawaniu nowych. Poza tym dokładnie eliminuje wszystkie zanieczyszczenia i tłuszcze, wykazuje także działanie nawilżające. Płyn dokładnie odkaża powierzchnię soczewek, pozostając jednocześnie zupełnie bezpieczny dla naszych oczu. Dzięki silnemu działaniu nawilżającemu poprawia komfort użytkowania soczewek.

Masoko_34

   

Masoko_35

Płyn SOLO CARE AQUA 360 ml to unikalne rozwiązanie, które pozwala na pielęgnację soczewek bez konieczności ich mechanicznego czyszczenia i spłukiwania, przy zapewnieniu im optymalnego nawilżenia. Płyn zawiera system HydroLock, który bazuje na prowitaminie B5 i sorbitolu. System ten nie tylko utrzymuje nawilżenie soczewek, ale także poprawia komfort ich użytkowania.
Stosując płyn do soczewek SOLO CARE AQUA, możemy zdecydować się na jeden z dwóch wariantów przechowywania soczewek, zawsze jednak dokonując czyszczenia mechanicznego. Dla dokładnej dezynfekcji soczewki powinny być przechowywane w płynie w pojemniczku przez całą noc. Jeśli natomiast zdecydujemy się na szybszą pielęgnację, wystarczy, że będziemy przez 10 sekund pocierać każdą z soczewek, spłuczemy je, a następnie poddamy 5-minutowej dezynfekcji w płynie.