Jednoogniskowe

Soczewki jednoogniskowe służą do korygowania dalekowzroczności (plusy), oraz krótkowzroczności (minusy). Krótkowzroczność i dalekowzroczność może występować z korekcją cylindryczną (astygmatyzmem). Wszystkie soczewki są dostępne w różnych „indeksach” to znaczy, że soczewka może być cieńsza. Obecny rozwój technologiczny pozwolił na produkcję wysoko wyspecjalizowanych rozwiązań dostosowanych do wady wzroku i rodzaju oprawy okularowej.
Nasi wysoko kwalifikowani specjaliści pomogą Wam w wyborze odpowiedniej soczewki do wady wzroku, i zaproponują najlepsze rozwiązanie!

 

Dwuogniskowe

Umożliwiają patrzenie do dali i do bliży przy użyciu jednej pary okularów. Patrząc przez środek soczewki widzimy przedmioty położone daleko, natomiast koncentrując wzrok w dolnej części szkła skupiamy się na obiektach położonych blisko.

 

1_1

soczewka dwuogniskowa

 

Wieloogniskowe

Jest to grupa soczewek progresywnych, umożliwiających dobre widzenie do dali, bliży oraz na odległości pośrednie. Jest to możliwe dzięki płynnie wzrastającej ku dołowi mocy dodatku do bliży. Więcej informacji w rozdziale o soczewkach progresywnych.

 

1_1

soczewka progresywna