Lupy

Przyrząd służący do bezpośredniej obserwacji drobnych blisko położonych przedmiotów. W ścisłym znaczeniu tego słowa jest to soczewka skupiająca dająca co najmniej trzykrotne powiększenie. Obserwowany przedmiot umieszcza się między ogniskiem a lupą, tak by pozorny, prosty i powiększony obraz był w odległości dobrego widzenia oka obserwatora.

 

 

Okulary lornetowe

Okulary z optycznym systemem powiększającym do bliży i do dali. Osoby słabowidzące mogą, w określonych sytuacjach, zwiększyć swój komfort widzenia, dzięki zastosowaniu optycznych systemów powiększających, wbudowanych w okulary. Zasadniczo chodzi tutaj o  małe lunetki, które poprawiają widzenie w dali.
W większości oferowanych systemów można nakładać dodatkowe nasadki, które pozwalają przestawić system do lepszego widzenia dla bliży. W  ten sposób można stosować okulary przemiennie - do widzenia z  daleka oraz z  bliska.

 

 

MaxTV

Specjalne okulary telewizyjne firmy ESCHENBACH

Specjalnie opracowane okulary dla osób często i długo oglądających telewizję, szczególnie dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem. Mniejsze zmęczenie oczu, doskonała jakość odbioru, komfort czytania informacji na ekranie TV. Powiększenie 2,1 .

 

 

Okulary lupowe

Dzięki zastosowaniu soczewek hipersferycznch o unikalnej budowie, pozwalają zobaczyć tekst, który nie jest możliwy do przeczytania przy pomocy okularów korekcyjnych. Zwykłe soczewki okularowe są dostępne do maksymalnej mocy około 25 dioptrii na plusie i minusie. Dla osób niedowidzących są one niewystarczające. Budowa soczewek hipersferycznych  rozszerza zakres ich stosowania, gdyż obraz powiększa się w przedziale mocy od 12 do 44 dioptrii (powiększenie od 4 do 12 razy). Największą zaletą tych pomocy jest to, że ręce są wolne i można w nich trzymać lub wykonywać różne rzeczy.

 

 

Monookulary

Monookulary znajdują coraz większe zainteresowanie na rynku, ze względu na wygodę używania, niewielkie rozmiary i swoje możliwości. Zarówno podczas urlopowych wędrówek na wolnej przestrzeni, np. w górach, jak i podczas zwiedzania muzeów lub oglądania przedstawień teatralnych. Łatwe w obsłudze, nie zajmują wiele miejsca w podręcznej torbie. Wykorzystywane są w różnych okolicznościach: jako ręczne lornetki do odczytywania szczegółów z dalszych odległości, jako pomoc optyczna dla osób słabowidzących; jako lupa stołowa z trzykrotnym powiększeniem lub też jako ręczny mikroskop z możliwością powiększania do 25x.

 

Okulary pryzmatyczne

Specjalistyczne okulary do czytania, pracy, oglądania telewizji, dla osób leżących, z uszkodzonym kręgosłupem, podczas rehabilitacji.

Budowa okularów umożliwia czytanie lub oglądanie telewizji osobom leżącym, nie mogącym zmienić swojej pozycji. Idealne dla ludzi, którzy mają ograniczony ruch szyi.  

Dzięki zastosowaniu odpowiednich pryzmatów, okulary te pozwalają osobom, u których możliwości schylania się, poruszania są w znacznej mierze ograniczone zwiększyć komfort codziennego życia.